fbpx

En güzel ev yapımı limonata tarifleri

Limonata mutfağımızın vazgeçilmezlerinden olan ve en çok tükettiğimiz serinletici içeceklerin başında gelmektedir. Çocukluğumuzdan itibaren lezzeti damağımıza yerleşen limonatanın yapımının kolay olması daha fazla tüketilmesini sağlamaktadır.

Klasik limonatının gönüllerimizde ayrı yeri olmasıyla beraber birçok farklı malzeme ile karıştırılarak farklı lezzetlerde limonata çeşiti üretebiliyoruz. Bu yazıyı okuyorsanız kuvvetle muhtemel evde sağlıklı içecekler hazırlamayı sevenlerdensiniz. Bu yazımızda sitemizde yer alan limonata tariflerinin hepsini bir yerde listeleyerek deneyebileceğiniz farklı lezzete daha kolay karar vermenize yardımcı olmak istiyoruz.

 1. Klasik limonata tarifi : O sadece limonata. Kendimizi bildiğimizden beri severek tükettiğimiz lezzet abidesi.

  Klasik limonata

 2. Çilekota: Çilekle limonun uyumlu birleşimi. Güzel rengi ve ferahlatıcı lezzetiyle klasik limonatayı içmeyen çocuklarlarında beğenerek içtiği bir karışım. Karışımda çilek şurubu kullanılıyor.
  cilekota

  Çilekota

 3. Buzlu, Çilekli, Misket Limonatası: Taze çilek ve misket limonu ile hazırlanan limonata tarifi. Evde hazırlayacağınız doğal çilek limonatası ile bahar serinliği estireceksiniz. Limonun kabuğu ile beraber kullanıldığı çilekli limonata tarifimiz için ise bu sayfamıza buyrun.

  Buzlu, Çilekli, Misket Limonatası

 4. Jalapeno biberli ve Çilekli Limonata: Biberli limonata olur mu demeyin. Şalgam suyuna yakışan acılık limonataya da pekala yakışıyor. Güney Amerikaya ait bu lezzeti evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Jalapeno biberli ve Çilekli Limonata

 5. Ahududulu misket limonatası: İki ekşi meyve bir arada. Ahududu ile misket limonu bir araya gelerek farklı bir lezzet deneyimi sunuyor.

  Ahududulu limonata

 6. Karpuz suyu ile limonata: Karpuzun yaz aylarında vücuda faydasını herkes bilir. Karpuz ile nanenin ve limonun birleşiminden oluşan limonata tarifimizi sayfasında detaylı inceleyebilirsiniz.

  Karpuz sulu limonata

 7. Zencefilli Sodalı Limonata: Zencefilin tadına alışkın olanlar için maden suyu/soda ile karıştırılarak yapılan kolay bir limonata tarifi.

  Zencefilli limonata

 8. Böğürtlenli Limonata: Böğürtlenin kendine has özel tadı ve aroması ile limonatanın birleşimi. Taze veya dondurulmuş böğürtlen ile evde bu limonatayı kolaylıkla hazırlıyabilirsiniz.

  Böğürtlenli limonata

 9. Ballı ve Fesleğenli Limonata: Fesleğenin içimiz açan rahiyası, gıdaların en güzeli bal ve limon bir arada. Bu limonatayı denediğinizde favorilerinizden biri olacak.

  Ballı ve Fesleğenli Limonata

 10. Şeftalili ve Kekikli Limonata:Meyve sularının en sevilenlerinden şeftali, kırların en güzel bitkilerinden kekik limonatada buluşuyor ve ortaya enfes bir karışım çıkıyor. İçmeye doyamayacaksınız.

  Şeftalili ve Kekikli Limonata

 11. Yabanmersinli Lavantalı Limonata: Yabanmersini ülkemizde gittikçe tanınmaya başlayan bir üzümsü meyve. Yetiştiriciliği incelik ve zahmet isteyen yabanmersini limonata tarifimizde lavanta ile buluşup muhteşem bir üçlü meydana getiriyorlar.

  Yabanmersinli ve Lavantalı Limonata

 12. Sodalı Kivi Limonatası: Tropikal meyvelerin en sevilenlerinden biri olan Kivi ile yapılan limonata yazları susuzluğunuzu almak için güzel bir içecek seçeneği. Maden suyu/Soda'nın da olmasıyla aynı zamanda doğal bir gazozdur.

  Sodalı ve Kivili Limonata

 13. Erikli Limonata: Arzu ettiğiniz kırmızı erik türü ile elde edebileceğiniz limonata. Yenileyici özelliği ile içtiğinizde kendizi mutlu hissetmenizi sağlayacak.

  Kırmızı Erikli Limonata

 14. Üzüm sulu Limonata: Hafif içimli tam bir yaz içeceği. Özellikle kara üzümün kendine has tadı ile birleştiğinde ortaya hoş bir içecek çıkıyor.

  Üzüm sulu limonata

 15. Zencefilli ve Zerdeçallı Limonata: Yaz ve kış içebileceğiniz enerjik bir limonata tarifi. Zencefil ve zerdeçal tadlarına aşina olanların seveceğini düşünüyorum.

  Zencefilli ve Zerdeçallı Limonata

 16. Frenk Arpalı Limonata: İngilizlere özgü oldukça özgün bir limonata tarifi. Yapımı biraz sabır istese sabrın sonunda farklı bir lezzeti tadabileceksiniz.

  Frenk Arpalı Limonata

 17. Kuzukulağı Limonatası: Can alıcı renkli, doğal zencefil aromalı bir limonata. Kuzukulağı limonataya çok yakıştığını söyleyebiliriz. Evinizde hazırlayacağınız limonatası ile sevdiklerinizle hoş anlar yaşatabilirsiniz.

  Kuzukulağı limonatası

 18. Frenk Üzümü Limonatası: Esasında tarifte Frenk üzümü şurubunun nasıl yapılacağı anlatıyor. Frenk üzümü şurubunu klasik limonata ile birleştirip yeni bir lezzet elde ediyoruz.

  Frenk Üzümü Limonatası

 19. Laymonad - Misket Limonatası: Sadece misket limonundan yapılan bir limonata. Toz şeker yerine pudra şekeri kullanılması bu limonatanın yapımında farklı bir nüans.

  Misket Limonatası

 20. Lavanta Limonatası: Hafif, zarif ve hoş pembe renkli limonata. Lavantalı limonata yaparken evinizin içi mis gibi kokmasıda ayrıca bir bonus.

  Lavanta Limonatası

 21. Karalahanalı limonata: Her sezonun limonatası. Yeşillerin bir araya geldiği tazeleyici ve yoğun bir tad.

  Karalahanalı Limonata

 22. Ballı biberiyeli limonata: Biberiyenin aroması limonla bir araya geldiğinde ortaya dayanılmaz bir tad çıkıyor.

  Ballı biberiyeli limonata

 23. Portakal limonatası: Portakalın limonatası mı olur demeyin oldukça güzel bir limonatası oluyor.

  Portakal limonatası

 24. Sodalı Portakal Limonatası: Sodayı ya da maden suyunu portakal ve limon ile birleştirip doğal şekilde portakallı limonlu soda elde ediyoruz.

  Sodalı portakal limonatası

 25. Ballı naneli limonata: Basit nane şurubu hazırlayıp ballı limonata ile birleştiriyoruz.

  Ballı naneli limonata

 26. Ballı misket limonatası: Yapımı çok kolay olan bir limonatadır.

  Ballı misket limonata

 27. Çilekli lavantalı limonata: Taze çileğin iç açıcı aroması ile lavantanın özel aroması bir araya geliyor.

  Çilekli lavantalı limonata

 28. Dondurmalı limonata: Limonata dondurmanın kremsi ve sütlü tadıyla bir araya geliyor.

  Dondurmalı limonata

 29. Hindistan cevizi limonatası: Olağanüstü bir lezzet. İlk deneyeceğiniz tarifler arasında olmasını tavsiye ederiz.

  Hindistan cevizi limonatası

 30. Naneli limonata: Hazırlanması oldukça kolay, tazeleyici bir limonata tarifi.

  Naneli limonata

 31. Salatalıklı limonata: Salatalıklı limonata soda/maden suyu ile hazırlanıyor.

  Salatalıklı sodalı limonata

 32. Zencefilli limonata: Zencefil'in limonsu aroması ile güzel bir limonata.

  Zencefilli limonata

 33. Brezilya limonatası: Bu limonata tarifimiz Amerika kıtasının sıcak ülkelerinden biri olan Brezilya'dan.

  Brezilya limonatası

 34. Baharatlı limon konsantresi:Limonata tarifimiz tarihi özelliğe sahip eski bir formülden.

  Baharatlı limonata konsantresi

 35. Klasik limonata tarifi: Klasikler kalıcıdır.

  Klasik limonata

 36. Hibiskus limonatası: Hibuskus'a Mekke gülü de denir. Suya verdiği renk çok hoştur. Limonataya çok yakışıyor.

  Hibiskus limonatası

 37. Kekikli limonata tarifi: Taze kekiği seviyorsanız limonatasını da seveceğinizi düşünüyorum.

  Kekikli limonata

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2016